Zpráva předsedy MěO KDU-ČSL za rok 2009

31.01.2010 15:07

Milé sestry, milí bratři,

v roce 2009 naše organizace sdružovala celkem 26 členů. Novým členem se stala paní Ivana Ptáková, která se přistěhovala do Jeseníku. V Městském výboru pracovali tito členové: Helena Hojková, Ivana Ptáková, Václav Dvořák, Jan Veselý, Karel Škarpa, Jindřich Kubíček a Michal Blaško. Městský výbor se scházel v průběhu roku především k řešení aktuálních problémů zastupitelů za KDU-ČSL (Miroslav Hrdlička, Michal Blaško).

V průběhu roku se podařilo prosadit zavedení městského porodného ve výši 10000 Kč na narozené dítě. Podmínky přijetí příspěvku jsou promyšlené a minimalizují zneužití. Dále se podařilo prosadit výstavbu hřiště pro batolata ve Smetanových sadech (realizace v roce 2010). Samozřejmostí byla spolupráce s mateřským centrem Krteček a Komisí pro rodinu a sociální věci, která vznikla díky iniciativě zastupitelů za KDU-ČSL.

Městský výbor již připravuje podmínky pro úspěch v komunálních volbách 2010. V průběhu roku 2009 byli kontaktováni potenciální kandidáti, kteří nejsou členy naší strany, ale jsou sympatizanti. Jedná se především o tyto osoby: Alena Řehová, Marta Nosková, Pavel Šuranský, Pavel Vrbovský a Ondřej Truneček. S těmito i dalšími potenciálními kandidáty budou vedena další jednání. O výsledcích těchto jednání budou členové naší organizace informováni na další členské schůzi.

 

Ing.Michal Blaško

předseda MěO Jeseník

V Jeseníku dne 27.1.2010