Návštěva poslance Ing. Mariana Jurečky

13.06.2018 10:41

 

Poslanecký den věnoval Ing. Marian Jurečka (za KDU-ČSL) v pondělí 11. června 2018 okresu Jeseník. Měl přání se podívat po čase do Střední školy gastronomie a farmářství a tam pracovní den také začal. Pro mne bylo zajímavé slyšet od ředitelky PhDr. Pernicové, jak se rozvíjí škola a její žáci v rámci geografické polohy - tedy v pohraničí. Byli jsme překvapeni co všechno se musí dělat a udělat pro udržení existence školy. Pro M. Jurečku to znamenalo řadu poznámek, jejichž plnění bude znamenat především pomoc. Na závěr pobytu jsme si prošli některé provozy školy, kde se žáci učí dovednostem řezníků, kuchařů, pekařů a cukrářů. Ony ty provozy, jak v Jeseníku, tak v Horních Heřmanicích dělají z jesenické školy školu výjimečnou. Není divu, že SŠ usiluje o další investice, za které hodlá postavit velmi užitečné provozy pro praktickou výuku. Ty totiž dělají jesenickou SŠ gastronomie a farmářství skutečně originální.   

Další část dne byla věnována středisku skautů na mikulovické Muně a jejich činnosti. Poslanec Jurečka navštívil prostory po posádce, které žijí novým životem, jak v režii skautů, ale také řada podnikatelů tady našla místo pro své firmy. Setkání s představiteli skautů okresu Jeseník, lidmi, kteří jsou věrni svým životem zásadám skautingu a předávají je mladší generaci, bylo velmi silné. V současném světě, který je plný techniky, násilí, drog a jiných negativních jevů, je alternativa života, jako souznění s přírodou a lidmi potřebná. Je to také jeden z vývěsních štítů naší lidovecké politiky.

Téma mikulovická Muna bylo také slyšet při setkání s vedením obce Mikulovice, se starostou Mgr. Šťastným a místostarostou J. Šimíkem. Není divu, ani za více než-li dvacet let po odchodu posádky z prostoru, nejsou úspěšně vyřešena mnohé kauzy spojené zejména s pozemky. Konečně se buduje nová cesta, aby se ulehčilo přístupové komunikaci do prostoru Muny. Dosáhnout toho nebylo jednoduché a představitelé obce by potřebovali pomoci v mnohém. Povídání o současném, ale i budoucím životě v Mikulovicích se událo v restauraci Na Palubě, která svým vkusným a nadčasovým interiérem jakoby říkala, že i Mikulovice na severní hranici republiky jsou místem v dobrému životu. 

Závěr dne patřil setkání se členy KDU-ČSL, ale také s občany města a příznivci, tradičně v příjemném hotelu Slovan v Jeseníku. Lidé přišli a zajímali se nejen o současný stav vrcholné politiky, ale s blížícími se podzimními volbami do obecních zastupitelstev, o témata vpravdě místní. Otázky padaly také k mediálním kauzám, takže dobré bylo, že odpovědi byly "z nejvyššího patra". Činovníkům KDU-ČSL se dostalo přání šťastné ruky při sestavování kandidátek do podzimních voleb a občanům, kteří přišli, pak přání dobré volby.

                                                                                                                               (MH)